| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu Huawei P9 lite si ieri am primit upgrade la Android de la 6.0 la 7.0 si EMUI de la 4.1 la 5.0 si ieri pe la ora 7: 30 dimineata s-a facut upgrade-ul si a fost bine si frumos pana la ora 16 : 30 la care am vrut sa ii dau o repornire la telefon si cand am dat sa repornesc telefonul s-a inchis dar nu s-a mai aprins deloc. Eu as zice ca s-a ars placa de baza dar sper ca nu ca am observat ca nici cand il pun la incarcat nu se mai aprinde acel led ca se incarca si am telefonul doar de 2 luni si as vrea sa stiu daca mai pot scoate ce am avut pe el ca am avut poze multe care nu le mai aveam pe pc sau stick si mai am si cateva notite care imi trebuiau. Va rog ajutati-ma dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| ANDREEA61541 a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci la un specialist care iti va spune ce sa faci. In legatura cu pozele si notitele le poti salva daca aveai card de memorie in el.

| anonim_4396 explică (pentru ANDREEA61541):

Nu prea exista specialisti, exista GARANTIE, niciodata nu duci ceva ce s-a stricat, care se afla in garantie, la un 'specialist'.

| NeculaiBogdan1212 a răspuns (pentru ANDREEA61541):

Aia este. ca nu ajm avut card in el pentru ca mi s-a parut suficient 10GB care ii avea el

7 răspunsuri:
| NeculaiBogdan1212 a răspuns:

L.am cuparat de la Altex direct din magazin si ma duc acolo maine la prima ora si sa vad ce pot sa ii fac, am dat si mesaj direct la Huawei dar astept un raspuns.

| Comsa_Marius_1999 a răspuns:

Salut ai bagat telefonul la PC sa vezi daca il detecteaza?

| NeculaiBogdan1212 a răspuns (pentru Comsa_Marius_1999):

L.am bagat si nu il detecteaza

| Nedelcu_Alexandru_2002 a răspuns:

S-ar putea sa fie de la baterie. Ar trebuii sa il duci la magazinul de la care l-ai cumparat. ( la sediu, chiar daca este cumparat online )

| NeculaiBogdan1212 a răspuns (pentru Nedelcu_Alexandru_2002):

La baterie ma gandeam si eu. si sper sa fie asa