| Darius123456 a întrebat:

Pe vapor este semnal la telefon, se poate suna?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

In orice parte a globului se poate folosi telefonie / transmisie de date via satelit (e drept, costa mult).
In apropiere de coaste, cand ai vizibilitate, ai sanse sa poti vorbi terestru, in roaming, prin careva retea de telefonie apropiata. Nivelul semnalului depinde de puterea si pozitia telefonului tau si a turnurilor GSM din zona, precum si de distanta si vizibilitatea dintre ele.

Exista si vapoare (de lux) dotate cu retea de telefonie si chiar si cu wi-fi.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

A plecat frate tu cu vaporul acum?

| Nemessys a răspuns:

BA OMULE! Imi pare rau ca-ti zic DAR ESTI CRETIN RAU! Termina in @&*! mea cu spamul asta de intrebari! Nu le vad rostul. Mereu pui o intrebare de genul asta o data la 2 zile! Ca vai. a plecat nu stiu cine de la tine din familie la naiba sa-l ia si nu mai raspunde la telefon. vai... :'(. Hai sa intreb pe TPU, sigur o sa ma ajute. NU VAD ROSTUL ACESTOR INTREBARI. Si sa nu-mi zici ca tot ce am spus eu mai sus, nu e adevarat. Te recunosc dupa avatar si nume. Daca nu postai deseori intrebari de genu, nu te recunosteam. Esti chiar PENIBIL!

| Darius123456 explică (pentru Nemessys):

Omule, plec in Anglia EU cu vaporul si intrebam daca am semnal, esti penibil tu

| Nemessys a răspuns (pentru Darius123456):

Https://gyazo.com/1d75530807f5dc1626bcb17ca0e08098 Intrebarile de mai sus au fost puse de tine omule! Imi spui si mie care este rostul acelor intrebari? Ok. hai ca asta mai merge dar alea cu urgentele, nu le inteleg!