| Laura0 a întrebat:

Pot sa descarc "pou" si "stii sau nu" pe calculator dupa pe telefon? n-am wifi nici internet pe telefon..deci nu pot intra direct de pe telefon ca sa le descarc, explicati-mi si mie cum trebuie facut daca pot

6 răspunsuri:
| zuzualina a răspuns:

Daca ai cont Google si ai conectat si pc-ul si telefonul la cont (din Chrome unde scrie conecteaza-te la Chrome).
Intri in play store si dai la aplicatie unde scrie instaleaza.

Asa ar fi normal... dar daca telefonul nu e conectat lla internet... adio Pou.

Nici wireless nu prinzi?

| iDangerous a răspuns:

Da poţi. Jocurile le găseşti în format apk pe net, dar nu sunt actualizate. Adică vei avea o versiune mai veche a jocului. Poţi să cauţi direct pe google pou.apk şi îl descarci apoi îl pui în telefon prin cablul usb, apoi intri în telefon în folderul unde l-ai descărcat şi îl instalezi. Baftă!

| axintebianca12345 a răspuns (pentru iDangerous):

Da cum il pui pe telefon prin cablu usb

| Gabi001 a răspuns:

Poti ca jocurile sa le iei in format.apk si dupa ti le transferi pe telefon cu ajutorul unui cablu USB

| Mymiii a răspuns:

Logic ca nu le poti descarca pe telefon mai intai, daca nu ai internet sau wifi. Daca ai internet, depinde de care ai si ce memorie ai...S-ar putea sa nu poti descrca direct pe telefon chiar daca ai card de memorie.

| asdfbc a răspuns:

Nu se poate...iti trebuie wi fi ca sa iei cu pc. daca ai wi fi intri pe el, conectezi telefonul la pc(cu usb), intri pe magazin play si cauti acolo jocul dorit.P.S. iti trebuie cont de magazin play cu care sa te loghezi atat pe magazin play cat si pe telefon.