| Cristian2003 a întrebat:

Pot sa-mi descarc minecraft de pe magazin play pe LG-435?

3 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Așa e, după specificații (de exemplu procesor de 1 GHz) putem spune că e un smartphone depășit, dar fiindcă are Android peste 4.1 înseamnă că e mai bun. Eu cred că-ți merge Minecraft pe el (dar nu cred că perfect), dar nu-l poți lua gratuit de pe Magazin Play. Dacă dorești cumpără-l fiindcă nu e foarte scump, dar îl găsești gratis în alte părți. Așa cum spune și monsterRyder, îl poți descărca de pe Aptoide. E o aplicație ca Google Play, doar că toate sunt gratis. Vezi că trebuie să-i dai acces la un moment dat la ceva cu securitatea.
După ce ți-ai instalat Aptoide poți căuta aplicații la fel ca pe Magazin Play, doar că se poate da search și pe internet (dacă nu îl găsești pe aplicație, poți căuta automat jocul pe Google - și practic îl descarci tot cu Aptoide).

| monsterRyder a răspuns:

Nu stiu cum sa-ti raspund.Este un telefon destul de slab.Are Android 4.2, deci hardware-ul de pe el este cat de cat de decent.Eu cred ca o sa-ti ruleze,doar putin fragmentat.
P.S Cauta in Magazin Play Minecraft, daca nu, incearca sa-l cauti in Aptoide(este o aplicatie care o descarci direct de pe internet de pe telefon, sunt tutoriale pe internet, nu este greu deloc.)

| Cristian2003 explică (pentru monsterRyder):

Tu crezi ca este un telefon slab?