| Andromeda20202 a întrebat:

Problema J7 2016.Camera nu vrea sa focalizeze.Focalizeaza doar obiecte mici de genul..nush, creioane, radiere, chestii de genul dar cand vine vorba de un peisaj sau o strada isi da ultima suflare.Camera photo a fost schimbata de x3 in speranta ca se va rezolva.Am dat si resetare din fabrica la telefon.Nimic.Pareri?

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca ai schimbat camera de 3 ori, si reset factory nu a corectat nimic, slabe sanse ai sa mai faci ceva. asta se intampla :
marca+faima+reclama= bani aruncati. data viitoare cumpara un telefon mai fiabil.
incearca totusi sa instalezi din play o camera foto. si vezi daca iti functioneaza. alege una care are multe descarcari si voturi pozitive. poate ai noroc.

| D3I3 a răspuns:

Nu inteleg la ce te referi..la efectul ala cu fundalul blurat si persoana focalizata in prim plan?
Totul se vede neclar sau ce?

| Andromeda20202 explică (pentru D3I3):

Faza cu focusul adica daca ai un pix pe el il socate clar iar in jurului lui ceata.Eh, eu vreau sa fac poza la o strada spre ex.Pentru ca nu are ceva in centru o baga pe toata in ceata si asa moare.Cand l am cumparat era ca oricare alt telefon. Dupa cateva luni l am scapat pe spate.S-a spart geamul camerei photo si nu am pus o imediat iar aceasta s-a stricat si ea.Si le am schimbat pe amandoua.De cand le am schimbat fac figuri