| Gumalamanaazecea a întrebat:

Putin ajutor! am un Orange San Remo si am internet si prin MB (100) si prin wireless, dar nu folosesc wi-fi pentru ca nu prind nicio retea disponibila. Dar imi consuma din mb chiar daca nu intru deloc pe internet. sa fie de la aplicatii? am descarcate asa: avast, juice defender, battery calibration, messenger si yahoo mail. Mai am 10 mb ramasi si imi consuma in continuare din ei (cam 0, 50 / h). Help! am luat telefonul sambata si deja de la 100 mb am ajuns la 10 si continua sa imi consume...

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce nu suni la Relații cu Clienții?
Ai o conexiune activă și de aceea îți consumă.
Verifică cu atenție telefonul.
Pa, pa.

| TudyCFR a răspuns:

Vezi ca ai ceva aplicatie cu net activata mereu in el happy

| Gumalamanaazecea explică (pentru TudyCFR):

Ar trebui sa dezinstalez aplicatia respectiva sau ce sa fac? nu prea stiu sa umblu, e primul smartphone si abia l-am luat

| TudyCFR a răspuns (pentru Gumalamanaazecea):

Ori o dezinstalezi ori cauti acolo sa dezactivezi toate aplicatiile active si dupa vezi daca mai papa net si daca nu atunci cauti la fiecare pe rand sa vezi care mananca net.

| Gumalamanaazecea explică (pentru TudyCFR):

Ok atunci le dezinstalez pe toate, si antivirusul.
sau daca dau "fortare oprire" crezi ca rezolv ceva?

| TudyCFR a răspuns (pentru Gumalamanaazecea):

Nu stiu poate dar incearca sai dai un scan poate iti arata antivirusul care ii problema daca ii bun.

| Gumalamanaazecea explică (pentru TudyCFR):

Am scanat la inceput si aveam virusi la 3 jocuri, ale telefonului. nu pot sa dezinstalez jocurile astea, dar oricum nu intru pe ele ca nu ma lasa antivirusul

| TudyCFR a răspuns (pentru Gumalamanaazecea):

Atunci dezactiveaza tot si vezi daca mai mananca net.

| Gumalamanaazecea explică (pentru TudyCFR):

Ok, mersihappy nu cred ca mi s-ar virusa cumva telefonul, chiar si fara antivirus. nu imi descarc jocuri si aplicatii d'astea, am descarcat messul si mailul pentru ca aveam nevoie, dar pot trai si fara ele.