| BezeaToxica a întrebat:

Sa iau un telefon dual core cu 1700 Mah sau un quad core tot cu 1700 mah?

Răspuns Câştigător
| AlexL28 a răspuns:

Daca are baterie asa mica inseamna ca oricum quad core-ul ala nu e nu stiu ce, deci mai bine iti iei un dual ca sa consume mai putin si probabil va merge oricum bine, da mai bine zi si despre ce telefoane e vorba

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dual core: un nucleu fizic si unul virtual.
Quad core 4 nuclee fizice. Deci quad core.

| AlexL28 a răspuns:

Acum ca am vazut si telefoanele recomand si eu gigabyte, e mai bun
http://www.compari.ro/......156831993/

| djdani2010 a răspuns:

Bine inteles ca quad core.
dual core-2 nuclee
quad core-4 nuclee

| Ommmmmffffffgggggg a răspuns:

Da ia-ti.

| vega358 a răspuns:

Dual core

| BezeaToxica explică:

Vreau sa zic ca vreau un telefon cu consum cat mai redus!

| BezeaToxica explică:

Ar trebuii sa aleg intre Dual core ( Sony xperia L ) iar quad core ( Gigabyte Gsmart maya M1 v2)

| hp8510p a răspuns (pentru BezeaToxica):

Mai bun ar fi cel de la Gigabyte.Este mai performant decat cel Sony cam in toate privintele

| kovacskriszti a răspuns:

Quad Core viteza mai mare consum mai mare
Dual core viteza mai mica consum mai mic. Alegi tu

| LTAA a răspuns (pentru kovacskriszti):

Depinde. Probabil chipul Quad Core este mai nou, are o tehnologie mai avansata si consuma mai putin decat un Dual Core mai vechi.

| urspaul40 a răspuns:

Daca vrei consum mai redus si performante mai reduse ia-ti un dual, iar daca vrei consum mai mare si performante mari ia-ti quad