| AKARA0 a întrebat:

Sal TPU.
Aseara mi-a cazut telefonul pe touch in apa,i-am scos bateria absolut tot ce era si apoi l-am sters, dupa ce l-am sters l-am bagat intr-o farfurie cu orez, m-ai are sanse sa reziste?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuia intr-o punga cu orez.Inchisa.Daca nu a facut vreun scurt-circuit cand l-ai scapat in apa posibil sa mai fie sanse.

| OldSoul a răspuns:

Ai procedat binisor, nu chiar ca la carte dar atat timp cat nu ai incercat sa il mai deschizi dupa ce l-ai scapat in apa ar trebui sa functioneze.

| AKARA0 explică:

Nu avea nici un scurt circuit mergea touchul bine.

| Giant123456 a răspuns:

Da. Mai are sanse sa reziste. Il poti duce la servis ca sa vada ce probleme are. Funda?

| FaithAI a răspuns:

O sa trăiască. În orice caz, dacă vezi ca i-a mai rămas apă pe ecran sau are probleme cu semnalul, îl poți duce la reparat( vorbesc din experiență proprie big grin și nu e scump).