| Narcis_Puiu_2000 a întrebat:

Deci am internet la abonament de la Orange ( am un router cu o cartela ), de o luna am viteza foarte slaba, inainte imi mergea foarte repede, dar acuma i-mi merge incet chiar si daca am platit factura de la internet si cand sun de pe cartela sa vad cat trafic de internet mai am imi spune ca mai am GB si nu i-am consumat... de ce am viteza asa de slaba, ma poate ajuta cineva? sad

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Pe serviciile de telefonie mobila traficul la viteza mare este limitat. Adica, furnizorul de net iti ofera, de exemplu, 5 gb la viteza normala, urmand ca dupa cei 5 gb consumati sa navighezi cu o viteza mai mica, pana la sfarsitul lunii, indiferent ca vei consuma traficul stabilit (5 gb, 10gb, 50 gb) intr-o zi sau pana la final de luna. Incepand de luna viitoare, viteza va reveni la cea normala, pana la consumul acelor GB limitati, urmand a continua navigarea la viteza mica, la fel ca luna anterioara si tot asa.
Asta daca nu sunt alte probleme de retea sau semnal si daca nu exista aceasta limitare de trafic despre care am mentionat mai sus. happy
Suna la Orange, pentru a sti exact unde e problema.