| sebanarcis a întrebat:

Sal TPU.La multi ani :*!

Am si eu o problema cu telefonul,de ceva timp, si v-as ruga sa ma ajutati.Am un telefon Nokia302 si,nu stiu ce am facut, si cum am facut (banuiesc ca...cauza este o cadere de pamant ) dar au disparut toate aplicatiile cu care era el inzestrat.Adio aplicatie de internet,adio calculator,adio aplicatie de mail,etc, etc.Am ramas doar cu ce am eu pe card, atat.Si erau extrem de interesante aplicatiile pentru internet.Le-am descarcat de pe internet,dupa,dar nu au acelasi farmec, nici macar 1% sad.Am incercat sa revin la setarile din fabrica(am citit pe undeva cum se face, si cica s-a reformatat. sper ca nu gresesc termenul ) dar degeaba.Solutii,va rog frumos? :d Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă ai făcut "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ) şi NU s-a remediat "problema", atunci NU prea ai ce face DECÂT să reinstalezi softul...

Şi, cel mai bine ar fi să-l duci în Service pentru asta.

Toate cele bune.

| MTz_Mihai_1998 a răspuns:

Nokia are o problema urata la software. Cand se umple memoria telefonului se sterge singur pana devine stabil. Am avut si eu telefonul si de aceea l-am dat si mi-am cumparat iphone. Baftahappy