| AndreyFitza a întrebat:

Saliut TPU! Ce telefon e mai bun: Samsung Galaxy S4 9505 sau Iphone 5? Sau ce telefon sa imi iau de 800lei la mana a doua?

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S4 deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune!

| VibeTrix a răspuns:

Ia-ti iPhone 5 pentru ca este mult mai bun decat Galaxy s4, dar si s4 este bunicel... Eu am si stiu cum e..se blocheaza mereu, merge greu. iPhone 5 este mult mult mai bun, poti face tot ce vrei cu el.
Nu-ti lua la mana a doua, chiar nu se merita. Nici nu stii ce telefon iti iei cu probleme.

| Arthiom a răspuns:

Samsung Galaxy iti recomand din toata inima.

| TheTimeKiller a răspuns:

LG G2, daca gaseti. Am observat ca s-a ieftinit la mana a doua in ultima perioada. E peste Galaxy s4, are procesor mai bun, ecran mai mare, interfata mai optimizata.

| Kettolix a răspuns:

IPhone 5. O sa trebuiasca sa iti cumperi incarcator original, cel ce ti-l dau ei are probleme. Mie nu imi place Samsung pentru ca daca il lasi prea mult la incarcat sau il suprasoliciti se incalzeste si i se umfla bateria. Mama are Samsung s4 eu am iphone 5. si ne certam mereu care e mai bun laughing Bafta

| Adutzu2 a răspuns:

Eu zic Samsung!
1. Sunt mai ieftine
2. Sunt mai bune( procesor, Ram, ecran, baterie)
3. Au android
4. iPhone-ul se conecteaza doar cu dispozitive de la Apple.
5. Pe iphone nu poti baga card de memorie.
6. pe iPhone nu ai "file explorer" deci nu poti umbla in fisierele lui.
7. Pe iPhone nu poti primi/trimite fisiere prin bluetooth pe/de pe alte dispozitive decat cele de la Apple.
8.

| BroSafarii a răspuns:

Iphone 5 e mai bun, dupa parerea mea, si un Iphone 5 la mana a 2-a costa 900 ron - 1100 ron ( 9 milioane - 11 milioane ), de 800 ron iti iei un iphone 5 dar mai deteriorat.

| akashi4 a răspuns:

Cu siguranta S4 deoarece este mult mai performant, camera mai buna si dimensiunea. IPHON-UL se remarca prin design si mai mare impact ai daca spui ca ai un s4, iphon-ul incepe sa se demodeze.