| Anonim445zzz a întrebat:

am avut smsung galaxy S si mie mi se incarca rapid bateria, acuma mi-am cumparat un Samsung galaxy s 3 si trebuie sa astept vreo 15 min sa se incarce 1 % ce sa fac? asa e telefonul? sau trebuie sa ma duc la service cu el?
ajuta-i-ma! Funda

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Din cate stiu eu si sgs 1 si sgs 3 se incarca la 1000 Mah. adica 1 amper. bateria la sgs 1 are 1650 Mah, la sgs 3 parca 2150. deci teoretic, sgs se incarca in 1.65 ore pe cand sgs 3 ar trebui sa se incarce in 2.15 ore (adica 1 amper pe ora, corect zis 1000 miliamperi). deci diferenta capacitatii bateriei o sa aduca o modificare in timpul de incarcare, dar 15 min pentru 1% nu este ok, sigur nu ai vrut sa scrii 10%? ca asa era ok.

2 răspunsuri:
| Cacenco_Roxana_1995 a răspuns:

Eu am tot Samsung galaxy s 3 si la mine bateria se incarca in maxim 3 ore(100%).
Si da este normal.

| theopls a răspuns:

Nu este normal... schimba incarcatoru si vezi daca se incarca tot asa. La mine 1% se face in max 2 min de la 0%