| TinTa a întrebat:

Am telefonul Samsung Galaxy J5. In ziua in care l-am cumparat l-am lasat la oncarcat doar pana la 80 si ceva la % apoi m-am jucat pe el. Acum cand il incarc trebuie sa il las 5 ore ca sa se incarce complet. E normal sa dureze 5 ore incarcarea completa si daca nu ce trebuie sa fac ca sa se incarce mai rapid.

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

5 ore? Nu e normal
De obicei ai un incarcator de 1A ( amper) asta insemna ca se incarca in 2 ore jumate. deoarece are 2600 mah.
Daca pui un incarcator de 2A incarca de 2 ori mai repede.
Daca se incarca asa greu incearca cu alt incarcator. Sau du-l la un service.