| LifeIsHard a întrebat:

Am cumparat din telefon aplicatii, si zice ca am cost suplimentar(chiar daca aplicatiile sunt gratis). Am sunat la Vodafone si a zis ca daca descarci din PC in telefon aplicatii jocuri etc. nu platesti. Am conectat telefonul la PC si am cautat la Google Play Store. Am descarcat jocuri si zicea "This app will be downloaded to your device shortly" si nu au aparut in telefon. De ce?
!~Funda~!

Răspuns Câştigător
| Florin_Marius_1994 a răspuns:

Nu poti sa descarci direct cand intri pe Google play, trebuie sa pornesti wi fi/internetul pe tel si apoi ti-se descarca automat fara sa mai umbli tu pe google play din telefon.

12 răspunsuri:
| UnCorpSanatos a răspuns:

Eu cand downloadam jocuri de pe google dar direct de pe telefon le-am gasit cu greu pentru ca nu erau in paginile cu aplicatii erau intr-un folder intre My FIles cu jocuri incearca sa le cauti acolo poate le gasesti sau prin ceva folder numit Others in cazul in care telefonul nu poate citi acel format de jocuri.
This app will be downloaded to your device shortly= Aceasta aplicatie va fi downloadata in telefonul tau curand, asta nu inseamna ca s-a downloadat complet trebuia sa astepti urmatorul mesaj.

| TheTiger a răspuns:

LoveQbyQiony, pentru a se descarca in telefon, trebuie sa ai un net bunicel [in sensul sa nu se intrerupa din cand in cand]. Recomandat e sa folosesti un Wi-Fi, pentru a nu platii costuri suplimentare de la abonament [Pe abonament ai o limita de internet, si daca acea limita este depasita, platesti, de aia ti-a zis ca ai cost suplimentar]. Vezi daca ai suficient spatiu in telefon.

Spune-mi ce telefon ai? Te pot ajuta exact daca imi spui ce tel ai happy

| LifeIsHard explică (pentru TheTiger):

LG Optimus P700, si am 3G si nu se intrerupe.

| TheTiger a răspuns:

O mica intrebare, ai date importante pe el? Si daca ai, poti sa le muti pe MicroSD[pozele/filmele/etc.]?

| albert8 a răspuns:

Daca esti pe abonament, ai depasit euro pe care ii aveai si nu poti sa ai incredere chiar daca scrie ca sunt gratis. funda.

| LifeIsHard explică (pentru albert8):

Sunt pe abonament, si da am depasit euro. Dar eu am intrebat de ce nu au aparut jocurile in telefon daca in PC scria ca vor fi instalate curand?! Oricum merci!

| albert8 a răspuns (pentru LifeIsHard):

Imi dai funda? te rog.

| albert8 a răspuns (pentru LifeIsHard):

Acolo a zis ca sunt gratis dar ele costa ceva un euro cred.imi dai funda? te rog.

| LifeIsHard explică (pentru albert8):

Nu iti dau funda! ptc nu mi-ai raspuns la intrebarea mea! DE CE NU IMI APAR JOCURILE IN TELEFON DUPA CE LE-AM DESCARCAT DIN PC IN TELEFON!

| Neinteresant222 a răspuns (pentru LifeIsHard):

Probabil ca trebuia facuta o sincronizare cu telefonul.

| albert8 a răspuns (pentru LifeIsHard):

Si eum am patit, cred ca nu ai java instalat in pc. funda.

| LifeIsHard explică (pentru Neinteresant222):

Este facuta sincronizarea