| AresLusitani a întrebat:

am un iphone 4 si e codat cu gevey ultra sim, firmuare:4.10.01, nu stiti daca se poate pune o versiude de soft mai noua? ex 5.1 fara sa fie decodat? ca mam nteresat de decodare officiala si e cam scump.

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

SA nu faci asa ceva sa care cumva sa pui alt iso ca ala vei fi.O saa ti se blocheze telefonul si dupa o sa dai bani cit nu face sa til activeze cineva care se pricepe.Tu spui ca telefonul este deja codat cu gevey deci nu upgrada la alt iso sub nici o forma. Daca vrei sa faci asta trebuie sa faci factory unloack si dupa poti pune pe el ce iso vrei tu ca niciodata nu vei mai avea probleme. daca e scump factory unloack unde ai cautat tu incearca pe ebay ca te costa doar 2-3 dolari.Dar pe ebay america nu europa.Cauta pe youtube scrie in engleza how to unloack iphone 4 sau hot to unloack iphone factory unloack si o sa gasesti acolo multi care iti arata si te si trimit unde trebuie.Dar te vor trimite pe ebay pentru ca acolo se fgac toate tranzactiile, asa ca va trebuie sa iti faci cont pe ebay, asta nu e problema, ci atunci cind va trebuie sa platesti aia 2-3 dolari iti va trebui card bankar, car acceptat de catre pai pall adica banca ce ebay o foloseste pentru toate pranzactiile lor.Pe ebay nu axccepta nimeni altfel de plata.Cel putin pe ebay america.Deci daca cunosti un prieten ceva sau ai o cunostinta care are cont pe ebay america te rezolva f rapid si ieftin.Eu am decodat vreo 6 iphoane pe ebay.Bafta

| Azµre a răspuns:

Nu cred decât să îl duci la decodare.