| AAAdelin a întrebat:

Am un Lg Optimus L7 si ma cam enerveaza ca are un mic lag. am mai avut un Samsung galaxy gio pe care l-am root-at si i-am pus un rom si mergea mai bine. Intrebarea este : cum rootez LG-ul (am gasit un program "SuperOneCLick" si nu stiu daca e bun) de unde iau driverele bune pentru el, sa nu imi porneasca o sumedenie de aplicatii cand il conectez, daca ii fac root pierd garantia? parca da, si daca da, daca ii fac unroot se mai observa? in caz ca pateste ceva?
Multumesc!

3 răspunsuri:
| AAAdelin explică (pentru bursuc001):

Pai si dac ii fac unroot far sa stie cei de la Vodafone ca am dar root mai pierd garantia, adica daca ma prind ca a fost rootat?

| bursuc001 a răspuns (pentru AAAdelin):

Chiar dacă faci unroot, cei din Service îşi vor da seama şi PIERZI garanţia.