| AdrianDinamo a întrebat:

am un Nokia e 65 si tocmai mi-am resetat telefonul folosind un cod.L-am adus la setarile din fabrica.Si acum nu ma mai pot conecata la Wireless de pe el.Pana sa il resetez mi-a mers Wireless-ul.Am net de la Romtelecom.Am bagat parola tot...da nu ma conecteaza....nu imi incarca adresa pe care intru.CIne ma poate ajuta cu setarile pe care trebuie sa le fac sau cine imi da solutia la problema primeste FUNDA!

4 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Du-te- in Menu>Settings>Connectivity>Destinations>Inte... si sterge toate accesele catre toate retelele de Wi-Fi la care te-ai conectat. Cand iti apare un acces la o anumita retea, apesi Options -> Delete.

Acum mergi in Menu>Settings>Connectivity>WLAN Wizard(aici trebuie' sa fie ceva relational cu Wi-Fi-ul) apoi Options -> Refresh Networks.

Cand se termina de scanat, conecteaza-te la reteaua dorita introducand parola corecta. In mod normal ar trebui sa functioneze.

| AdrianDinamo explică (pentru miTzuliK93):

Tot nu merge....nu se conecteaza.Cand caut imi gaseste wep si wpa 2.La wep bag parola de pe spatele modemului si degeaba. nu se concteaza. Iar la wpa 2 imi cere pre-shared hey. poate e vreo legatura ceva...

| miTzuliK93 a răspuns (pentru AdrianDinamo):

Bine, telefoanele astea sunt si recunoscute pentru faptul ca nu pot tine pasul cu hardware-ul de zi. Tot ce ti-as mai putea spune e sa dai un restart la router, dar...

Incearca sa te conectezi si la o alta retea Wi-Fi in afara de cea de acasa. Poate esti un caz fericit, si problema nu e de la telefon.

| AdrianDinamo explică (pentru miTzuliK93):

Pana mea...nu stiu ce sa mai fac... pana sa il resetez mi-a mers. dupa nu mi-a mai mers.