| ghostady2011 a întrebat:

Am un Samsung galaxy s3 cu gorrila glass2 si cand stergeam ecranul de amprente am gasit o zgarietura care se vede doar la lumina, zgarietuara este de la camera frontala pana la butonul home. Intrebarea mea este, daca il duc la garantie(mai am 23 de luni garantie, l-am cumparat acum 2 sapt de la online-tel) imi va schimba ecranul sau imi va da despagubiri? Sau daca il trimit inapoi la online-tel mi-l va schimba? Astept rasp, dau funda!

5 răspunsuri:
| BANN3R a răspuns:

Despagubiri ca ti-ai zgariat telefonul? Da ce ai full casco la el? Nu iti da nimeni nimic pentru greselile facute de tine

| greatLOL a răspuns:

Pune-i folie, te caci pe el de Gorilla Glass. Si incearca sa nu il mai zgarii, zgarieturile pe care le ai pana acum sunt din vina ta, acestea nemaiputand fi remediate de catre vanzatorul produsului. Eu am un Acer S500, tin cam 2-3 luni o folie de protectie pentru ecran ( in timp ce il zgarii calumea ) si dupa ce ii dau folia jos, pe ecran nu mai e nici o zgarietura, imi mai iau alta folie la 10 lei si tot asa. Dar daca pe tine nu te-a dus capu. Ce sa-ti fac. Vanzatorul iti anuleaza sigur garantia, ca o sa vada ca esti un fitos. Asta e frate.

| davidtm a răspuns (pentru greatLOL):

De unde iti iei folia? cu 10 lei?laughing

| greatLOL a răspuns (pentru davidtm):

Orange. straight face

| Kohl_Simona_1996 a răspuns:

Ei nu au treaba cu zgarieturile decat daca se strica el. Daca te duci cu el si le spui ca l-ai zgariat s-ar putea sa iti anuleze garantia.