| DyyNo a întrebat:

Ce ziceti de Nokia Lumia 520 e bun de jocuri, de ascultat muzica? e la fel ca androidul adica merg jocuri precum : subway surfer, temple run, talking tom etc? funda!

Răspuns Câştigător
| EUgenERATION a răspuns:

Nu am windows 8, am iOS. Dacă telefonul are windows 8, te vei putea juca! Magazinul windows e generos, dar nu la fel ca și cel de android. Însă știu că windows e permisiv și s-ar putea să îți poți instala și mici programe de pe PC, dar se poate să nici nu meargă bine! Eu am windows 8 pe PC și sunt ceva jocuri interesante și populare în magazinul lor! Ca să vezi ce poți pune pe el, du-te la un eMag ceva și încearcă să intri în magazinul "store" să vezi cam ce jocuri are. Cred că poți încerca și de acasă să cauți store-ul pentru. Windows 8 phone; pe PC e o aplicație numită STORE. Ru am reușit să îmi iau ceva jocuri și le joc pe PC! Însă nu mă lasă toate că n-am 8.1.

3 răspunsuri:
| Daryus_Ade_1999 a răspuns:

E foarte bun are o prietena si l-a luat nou de pe net merge foarte bine la jocuri si pe net mai ales facebook etc..Nu se blogheaza merge foarte bine este un telefon performant plus face poze de nota 10 funda?

| FaKeN a răspuns:

Salut la jocuri e perfect si la ascultat muzica dar lumia 520 si altele lumia au Windows 8 deci nu prea cred ca merge funda.

| DyyNo explică (pentru FaKeN):

La ce sa nu mearga cu Windows 8?