| Davydd a întrebat:

Sall TPU, mai recent observasem ca am o problema la camera frontala la telefon ( am iphone 6s ). Eram cu o fata si i-am zis sa imi dea telefonul sa vad cum e camera ei spre diferenta de cea a mea. Am deschis camera la amandoua telefoanele ( tinand cont ca ea avea acelasi telefon ca al meu ) si la ea se vedea mai bine iar la mine mai blurat un pic, mai low quallity. Ea nu avea IOS-ul la ultimul update, il avea la penultimul iar eu il aveam la zi si imi e sa nu fie de la software chestia asta. Daca stiti de ce se vede asta imi puteti spune laughing, mersi!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La tine a fost update de mizerie la "ochiul" de protectie al camerei!
Curata-l cu un betisor cu vata (pentru urechi), inmuiat in spirt sanitar si stors un pic intre degete.

| KanezuY a răspuns (pentru Bula):

Nu se curata cu spirt sanitar un ecran de telefon! Mai bine cu servetele pentru ochelari fara alcool!

Bula
| Bula a răspuns (pentru KanezuY):

Cu servetel de ochelari nu se poate curati atat de bine, doar daca se apasa (ceea ce nu este indicat).
Cu betisor de ureche usor umezita se curata foarte bine, alcoolul nu dauneaza plasticurilor nici sticlei, dimpotriva. Daca doar e putin umezita vata, atunci alcoolul n-are cum sa curga nici in interiorul aparatului.
Geamul camerei mele, dar si lentila camerelor foto le curat tot asa, de ani de zile si metoda este foarte eficace, nu s-a defectat nimic din cauza spirtului sanitar.