| Uncopilmaicuprobleme a întrebat:

Salut TPU, am un rog phone 1 si s-a blocat ecranul, e negru tot si apare bara de activitati. Nu merge sa-i dau hard reset deoarece daca tin apasat pe butonul de inchidere nu se intampla nimic. Am tinut apasat si 1 minut incontinuu. Banuiesc ca doar un gsm imi poate repara problema... ceva sfaturi?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Baga l la incarcat si lasa l 2 ore

Bula
| Bula a răspuns:

Lasa-l sa se descarce complet bateria si sa se opreasca, + inca cel putin 2-3 ore!
Dupa oprire, baga-l la incarcat, dar sa-l pornesti doar dupa incarcare completa!

90% isi va reveni. Daca nu, du-l la un service.

| GPA a răspuns:

Ba da, merge să-i dai Hardreset, însă nu din butoane. Îi vei da Hardreset folosind interfața ADB și comenzile fastboot (respectiv : fastboot reboot recovery)
Intrând forțat în meniul de Recovery, îi poți da Hardreset sau rulezi în "Safe mode" și verifici ce aplicație produce acest comportament la pornire. Zi-mi dacă ai date importante salvate în memoria telefonului.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Du-l în service!

| Lisa300 a răspuns:

Mergi la un GSM sigur e ceva la ecran sau s-a blocat din cauza unei aplicații.