| anonim_4396 a întrebat:

Salut, aceasta intrebare este adresata celor care sunt pasionati de telefoane si totodata sunt informati in legatura cu ele.
Deci, as vrea sa-mi cumpar un telefon nu prea scump intre 1000 si 1500 de lei.
Dar cel mai mult nu m-ar interesa neaparat procesorul ci camera.
Ma intereseaza cel mai bun telefon in bugetul asta cu o camera buna. (Atat pe spate cat si pe fata)
Am vazut ca au aparut multe telefoane in ultimul timp si bune si ieftine.
Eu ma gandeam la un Huawai mate 20 lite sau Huawai p20 lite ori ceva de la Samsung sau mai stiu eu ce a aparut acum. (Am doar 20 de ani dar ma simt ca un mos acum incercand sa-mi gasesc un telefon nou: )), eu am unul de acum cativa ani si as vrea sa-l schimb)
De preferat ar fi sa faceti un top cu telefoanele si langa cateva specificaiti (Rami, memorie interna, procesor, camera si baterie, bineinteles si pretul)
A si legat de camera imi plac acelea care au mod portret (eu nu am pe al meu ca de, e mai vechi) si pot sa faca "blur" si la obiecte nu doar la persoane (functia asta sa fie si spate si fata)
Da, cer cam mult la banii astia asa ca ramane cum v-am spus, pe primul loc camera restul vad eu (procesor, baterie si asa mai departe)

7 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Eu iti recomand sa mai strangi putin si sa iei Huawei P30 Lite. Are o camera extraordinara si nu este extraordinar de scump (nu am acest telefon). Costa cam 1700 lei si il poti tine si 4-5 aniwinking.

| StrongHeart a răspuns:

Ce spui de Samsung j8? e sub 1500 lei si functioneaza chiar bine

| denisTiky a răspuns:

Samsung galaxy a50

| Ionut231312 a răspuns:

In bugetul asta iti recomand un telefon de la Xiaomi, Pocophone (1300 de lei pe pcgarage)
Camera este geniala, telefonul este puternic, are si portret, iar pretul il face deja chilipir happy

| Vali241 a răspuns (pentru Ionut231312):

Are telefonul asta un prieten si e facut din un material prost

| Ionut231312 a răspuns (pentru Vali241):

Este facut din plastic, stiu, dar are componente de top si o camera foarte buna.

| Robert150103 a răspuns:

Nu da banii pe Huawei deoarece nu mai e suportat de Google si nu v-a mai primi nici macar un update de securitate. Daca vrei camera pot recomanda din experienta un Google Pixel. Nu trebuie sa il iei pe cel mai nou. Daca iti iei un Google Pixel/xl (prima generatie) vei fii foarte multumita. Una dintre cele mai bune camere de telefoane si e in jur de 1500 de lei. Ai update-uri de securitate in fiecare luna si foarte multe moduri in care iti poti folosi camera: slow motion, mod special de poze pentru noapte, lens blur, time lapse si multe altele.
Specificatii: procesor snapdragon 821, 4 gb ram, spatiu de stocare la alegere intre 32/64/128 gb, camera 12 megapixeli, camera din spate este 4k, 30 fps, poate filma 1080 in 60 fps. Specificatiile sunt bune, pozele sunt transferate in cloud ca sa nu ocupe spatiu pe telefon iar spatiul din cloud este nelimitat, telefonul merge incredibil, ai cea mai noua versiune de Android, inainte sa o aiba orice telefon. Sper ca te-am ajutat