| IlieTiti1 a întrebat:

Acum vreo luna mi-am luat un telefon marca Vonino xylo i-ar acum mi se bloca din cand in cand si mergea mai greu. I-am dat de curand o resetare, mi s-a blocat in timpul resetarii, nu mi se mai aprindea.L-am inchis si l-am aprins i-ar apoi in timpul configurari mi s-a blocat foarte mult asa ca l-am repornit i-ar. Acum cand il aprind imi arata ecranul negru dar bara de sus cu Wifi si bateria mi-o arata iar cand apas pe butoanele de jos se aud dar nu se intampla nimic. Daca stiti vreun mod in care il pot face va rog sa-mi spuneti!

Răspuns Câştigător
| 2P a răspuns:

Daca e in garantie trimite-l la ei, daca nu are garantie incearca un Hard Reset, varianta 2 din acest videoclip, la pornire apesi acea combinatie de butoane, la tine poate difera dar din 3 butoane cate are telefonul o nimeresti sigur.
https://www.youtube.com/watch?v=mYay3XjKndc

| IlieTiti1 explică (pentru 2P):

Nu are buton la mijloc.

| 2P a răspuns (pentru IlieTiti1):

Incearca butonul de blocare + cel de volum sus ( sau de jos )

| IlieTiti1 explică (pentru 2P):

Am incercat si imi arata ceva in chineza nu ca la cel din videoul care mi l-ai dat tu

| 2P a răspuns (pentru IlieTiti1):

Normal, ala e Samsung
dai scroll in jos cu butonul de volum jos si daca nu are nici o optiune de schimbare a limbii nu te pot ajuta prietene. Nu stiu chineza laughing

| 2P a răspuns (pentru IlieTiti1):

Ai noroc totusi
uita-te aici:
https://www.youtube.com/watch?v=8Dm9NPqH5KE

6 răspunsuri:
| sosoi112 a răspuns:

Pentru un telefon de 150 de lei nu te astepti la multe mai bine du-l la garantie ca de asta exista asa ceva.