| EVO1594 a întrebat:

Salut.Am 2 telefoane si conectate cu același cont google.Cum fac ca de exemplu când schimb un număr de telefon in agenda sa nu se schimbe si pe celălat automat numele? Pot dezactiva de pe unul din telefoane sa nu mai schimbe orice activitate de pe celălalt telefon?

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Eu pe Xiaomi am asa:
Meniu->Securitate->Utilizare date->Restrictioneaza utilizare date->Conexiune fundal (pentru afisarea acesteia se apasa pe cele 3 puncte din coltul din dreapta sus)->Contacte si apeluri (sa fie debifata aceasta optiune). Aceasta optiune de pe urma nu se va mai conecta la internet daca este debifata. Verifica daca mai poti primi mesaje.

| EVO1594 explică (pentru anonimg):

Am un galaxy a10 si un galaxy a8 2018 dar nu am idee unde sa caut sa dezactivez

| anonimg a răspuns (pentru EVO1594):

In setarile telefonului ai posibilitatea sa cauti o aplicatie. Scrie acolo una din functiile de mai sus. (Exemplu: utilizare date.)
Tu trebuie sa ajungi sa intrerupi contactele ca acestea sa nu s emai conecteze la internet. In felul acesta contactele din telefonul respectiv nu se vor mai salva in gmail.

| anonimg a răspuns:

Sau poate merge asa:
Acceseaza Meniu -> Setari - > Conturi si Sincronizari -> Selecteaza adresa de mail Gmail -> debifezi Sync Contacte.

| Bizon95 a răspuns:

Poti sa scoti sync-ul si atunci ramane numai pe telefonul respectiv si nu pe celalalt si nici in contul de google!