| macholyco a întrebat:

Salut
am abonament la Orange fun 12
am intrat pe telefonul surorii mele ca suntem toata familia in abonament si nu ii mergea internetul mobil
si din greseala ( cred) am activat Orange net 6
acum nu stiu daca face parte din abonament sau e extra optiune, adica trebuie sa platesc mai mult la abonament?
am intrat in my Orange cu admin si spune ca nu pot sa dezactivez optiunea
trebuie sa astept o luna sau e gratis face parte din abonament etc? help pls

3 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Trebuie dat telefon la Orange
dupa care verificat CU SPUME ca au facut ce vrei tu si nu ce vor ei sau ca nu au facut nimic (asa cum se practica peste tot) stiu pe cineva care chiar la marele Vodafone a avut o problema d'asta (s-a dus la reprezentanta, a bagat 8eu, a cerut optiune dupa 8 eu si apoi a ramas fara credit dupa 5 zile si s-a dus din nou si a facut scandal ca nu el a gresit)

cineva a zis mai sus ca se poate dezactiva in urmatoarea luna, NU e asa, in urmatoarea luna AUTOMAT o sa se reincarce, si trebuie dezactivata dinainte reincarcarea automata, si asta se face numai de la Orange, altfel mai ai placerea cel putin o luna, iar un lucru care se practica IN DRACI

| cfrtobias a răspuns:

Https://prnt.sc/107ud3n asta? cred ca si-a reincarcat sau ai transferat optiunea la cineva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.orange.ro/abonamente/orange-net-6/

Citește întrebările frecvente și noapte bună.

Btw, oricum opțiunea va fi facturată. Vei putea dezactiva după emiterea următoarei facturi.