| noname115000 a întrebat:

Am avut un Samsung Note 3 1 an si jumatate, pana ce mai zilele trecute, dintr-un accident, i-am indoit rama, spart sticla si display-ul. Cum reparatia ar costa destul de mult si cum telefonul e deja invechit, as vrea sa imi cumpar unul nou. Buget de aproximativ 2000 de lei. Preferam tot un Note, dar nu mi-l permit pe 5 si nu stiu daca sa-l cumpar pe 4 care este deja de vreo 2 ani pe piata. Am mai luat in calcul Galaxy S6 si LG G4. In principal, vreau un telefon care sa ruleze fara lag si sa aiba o baterie decenta, care sa tina macar o zi intreaga. Nu joc jocuri, il folosesc doar pentru internet, poze si pdf/doc-uri. Voi ce mi-ati recomanda?

1 răspuns:
| darkdragon a răspuns:

Pai la bugetul pe care il ai, cel mai bun telefon cu o performanta buna ar fi S6, dar daca mai pui ceva po-ti sa iti iei S6 edge are bateria un pic mai durabila, dar desigur s5 e o optiune nu e chiar prea vechi si cred ca si-ar face treaba.Si nu ai specificat daca vr dualsim sau single, daca vr dual as zice un Huawei Mate 8, dar incearca sa mai vezi marketu si preferintele tale si poate gasesti ceva bun.
-Mult Noroc!