| FenomenO a întrebat:

Salut am bagat un soft 6.1.3 pe un iphone 3gs si acum nu mai vede cartela....stiti cumva ce trebuie sa fac
si cand dau sa il activez zice ca nu e sv disponibil... va rog un sfat ceva dau funda.

5 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Ti-ai stricat telefonul pentru ca iphone 3gs suporta maxim ios 5.1.1,eu ma mir cum de iti mai merge telefonul, nu ai ce sa ii faci pentru ca chiar daca mai este in garantie si il duci la reperat cand o sa te intrebe ce probleme are telefonul si tu o sa ii spui ca i-ai schimbat soft-ul si nu mai citeste cartela, cei de acolo o sa iti spuna ca garantia ta s-a pierdut pentru ca ai umblat in soft-ul lui.Deci mai pe scurt, nu ai ce sa ii faci.

| perladunarii a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Aoleu da ce in necunostiinta se cauza vorbesti! Iphone 3gs suporta ios 6.1.3!

| FenomenO explică (pentru AlexElektro1987):

Frate telu merge se aprinde si merge la perfectie dar nu recunoaste cartela

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru FenomenO):

Asta am zis si eu, ti s-au ars circuitele unde face contactul cu cartela

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru perladunarii):

Bine ca te crezi tu destept, o fi mergand ios 6.1.3 dar pe mine nu mai intereseaza iphone-urile, nu te mai crede asa destep pentru ca stii tu ceva despre iphone-uri, nu stii mai multe ca mine despre telefoane, daca nu stiam ca iphone 3gs suporta 6.1.3 asta nu inseamna ca vorbesc in necunostinta de cauza