| TheMadKing a întrebat:

Salut, am contract pe o cartela de internet timp de 2 ani. Acum eu as vrea sa o inchid si intrebarea mea este daca pot mai devreme de 2 ani?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Orice contract se poate inchide dupa 6 luni.Conditia sine qva non este sa nu fi primit un cadou sau un produs cu pret redus de la ei. Si daca ai primit un stick gratuit, ala se returneaza si daca ai primit un telefon il vei plati la valoarea din magazinul providerului.

| TheMadKing explică (pentru Salontanul):

Doar cartela, fara vreun telefon

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți, dar în condițile contractului, care sunt de obicei cu penalizare. Adică plătești toate ratele până la capăr și ceva în plus. Asta scrie în contractul pe care îl ai semnat cu ei, e la tine acasă în sertar.

| mihai69 a răspuns:

Păi ori e abonament, ori e cartelă prepay?
Oricum, poți renunța oricând.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Citește contractul. Acolo vei găsi raspunsul.

| JicaContra a răspuns:

Din cate stiu eu esti obligat sa platesti tot contractul ca il folosesti sau nu, in contract scrie conditiile de reziliere, citeste contractul

| Ioana1312321 a răspuns:

Nu.Esti obligat prin contract să folosesti acea cartelă timp de 2 ani.Cât timp a trecut de când ai cartela?