| bogdy20000 a întrebat:

Am de gând sa iau un iPhone x sh, credeți ca dacă are 95% viata bateriei este putin, sa caut unul cu 100%? Am de gând sa îl folosesc cam doi ani telefonul și dacă tot am deschis subiectul, ce preț ar avea o baterie originala de iPhone x in caz de înlocuire?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Este ok mai ales ca este SH

| anonimg a răspuns:

O baterie noua costa intre 100-150 lei.
Dar ma indoiesc ca un iPhone la mana a doua va putea fi functionabil. Spun asta din pricina contului de iCloud care nu este ca la Android sa formatezi telefonul si sa il poti folosi ca nou. Contul de iCloud ramane pe veci. De aceea iPhon-urile se vand cu ecranul stins, si fara posibilitatea de a mai da de urma fostului proprietar.
Contul de iCloud ramane in placa de baza si trebuie sa schimbi placa de baza cu totul. Iar o placa de baza noua costa cat un iPhone sh.
Daca iei iPhone, ia-l nou.

| bogdy20000 explică (pentru anonimg):

Nu stiu de unde ai auzit tu chestiile astea cu ICloud -ul. Poti dezactiva iCloud ul foarte frumos de fata cu proprietarul telefonului și după cu un reset din fabrica se rezolva...

| anonimg a răspuns (pentru bogdy20000):

Uite ceva proaspat:
https://www.tpu.ro/......-cu-pc-ul/

Si sunt multe astfel de probleme chiar aici pe TPU. Multi au fost pacaliti sa deschida iPhon-ul acasa. Si cand l-au deschis s-au lovit de contul de iCloud. ^_^

| bogdy20000 explică (pentru anonimg):

Cine stie de unde a luat ala un iPhone 4... și trebuie sa fi chiar prost sa deschizi și sa verifici telefonul acasa, când o poti face de fata cu proprietarul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

95% e chiar ok. Daca prinzi un telefon iPhone X pana in 3000 in stare impecabila merita.

| bogdy20000 explică (pentru anonim_4396):

Pai asa am gasit, pana in 3000 de lei, 95% cu garanție, folosit o luna doua... ca nu iau chiar orice

| anonim_4396 a răspuns (pentru bogdy20000):

Un anunt de genul e foarte ok.

| GopnikulBogdan a răspuns:

Salut. Bateria de la Iphone nu ține foarte mult în general la mâna a doua și bateria costă foarte mult. Dacă vrei cu tot cu asamblare ar fi să te informezi de la magazinele Apple. Dar ar fi Iphone 5, 6, 7, 8 pe Amazon Deuschland nou nouț la un preț mai acceptabil.