| Anneffie a întrebat:

Am făcut o actualizare la EMUI, am Huawei Y5 2019 și acum ecranul pur și simplu nu mai răspunde la comenzile mele, chiar dacă am ceva spațiu și RAM îndeajuns. Vreau să deschid ecranul, nu mă lasă să glisez ca să intru în ecranul principal. Nu mă lasă să bag codul etc. Am băgat recunoaștere facială, să zicem că merge puțin mai bine, dar tot trebuie să îl închid, să îl redeschid așa de vreo 3 ori. Nu știu ce s-a întâmplat dar nu știu ce tâmpenie e asta și dacă e de la ei sau de la mine.

6 răspunsuri:
| SoCristian18 a răspuns:

Salut, dupa ce se face update de obicei este recomandat sa ii dai o resetare din fabrica, daca se misca la fel, conecteaza telefonul la un calculator si cu ajutorul aplicatiei hisuite revino la versiunea anterioara daca poti.

| Anneffie explică (pentru SoCristian18):

Mi-ai putea spune de unde revin la versiunea anterioara?

| SoCristian18 a răspuns (pentru Anneffie):

Salut, trebuie sa descarci aplicatia hisuite, si dupa ce conectezi telefonul la laptop -> click pe ‘Update’ pe HiSuite software -> selecteaza switch si alta veriune -> versiune anterioara -> click pe restore si urmeaza pasii indicati pe ecran. Eu asa am facut pentru un Mate10 Pro, sper sa iti fie de folos.

| Anneffie explică (pentru SoCristian18):

Și trebuie să dau o resetare din fabrică la telefon pentru asta? Mă pot schimba la versiunea anterioară chiar dacă nu am făcut niciun backup până acum?

| SoCristian18 a răspuns (pentru Anneffie):

Eu iti recomand sa-ti salvezi ce ai pe telefon, este posibil sa le pierzi.

| WeedR a răspuns:

Salut, daca se misca greu incerca o resetare din fabrica la telefon sau suna la service, poti vorbi si online cu ei in aplicatia Asistenta pe care o ai in telefon.