| SkenWell a întrebat:

Am folia asta https://m.emag.ro/......D3NNTSBBM/
O am de vreo 2 saptamani si nu stiu de ce dar azi am vrut să îmi șterg ecranul cu solutie de display-uri și cred că o fi intrat pe sub folie ca a aparut pe mijlocul ecranului ca o pată cred ca e aer. Ce folii recomandați care sa nu fie de unică folosință?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Folia nu trebuie stearsa niciodata cu o solutie, ci doar cu o carpa uscata speciala pentru asa ceva. Pentru ca folia nu este -si nu poate fi- lipita complet pe margini. Pe acolo patrunde si lichidul, si putin cate putin isi face loc catre interior. O folie dezlipita nu va mai putea fi lipita. Iti iei alta, dar nu o mai stergi cu nici o solutie. Sau pui solutia pe laveta dar nu direct pe folie.

| Ssssmokin a răspuns:

Nu cred ca exista folii care pot fi folosite de mai multe ori. Poate nu ai lipit tu folia destul de bine sau ai folosit prea multa solutie.

| SkenWell explică (pentru Ssssmokin):

Folia a fost pusa in Service.