| alexutzu3000 a întrebat:

Salut.Ce este o folie de protectie flexiglass? Este asemanatoare cu cea tempered glass?

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Flexiglass, așa cum îi spune numele, este o folie flexibilă; tempered glass se referă la folia de sticlă "adevărată", non-flexibilă, și acționează ca și sticla temperată (cu adezivi/rășini, etc.).

| alexutzu3000 explică (pentru LPCTSTR):

E buna folia asta aplicata pe telefon? sau mai bine optez pentru una temepered?

| LPCTSTR a răspuns (pentru alexutzu3000):

Ambele sunt bune.
Flexiglass este mai "plasticată"(dar e bună în felul ei) dar ieftină, cea tempered este mai scumpă și (din câte am auzit) mai durabilă.