| smecheru20 a întrebat:

Salut,am nevoie de o parere nu ma pot decide...

Samsung galaxy note 2
Iphone 5
LG optimus g?

Iphone 5 nu prea cred e prea scump si e prost...

Dar LG optimus g e foarte puternic il bate la benchmark pe note 2 iar camera e de 13 megapixeli
Dar cica am auzit ca lentilele sunt varza... adica doar megapixeli sunt de el

Iar note 2 imi place foarte mult la aspect ca e foarte subtire, si merge foarte rapid are jelly bean... iar diferenta la quadrant benchmark e de 300... note 2 are 6800 iar optimus g are 7100
Dar din cate am vazut are camera foarte buna note 2 la lentile imi place mult dar totusi si LG optimus g e super...
Iar note 2 imi place mult imi plac telefoanele cat mai mari...

2 răspunsuri:
| AlexandruUrsachi a răspuns:

Salut,

Intr-adevar e foarte greu sa te decizi. Toate trei telefoane, sunt telefoane de top care unu ba are aia, dar are prost procesorul de exemplu sau pretul este exagerat de scump ( cum este in cazul iPhone 5 ). Nu prea e bine sa te iei dupa toti tipii care zic ca tot ce este de la Apple e bun!

Mie personal, imi place Samsung Galaxy Note 2, acum depinde si de preferintele tale, dar ai specificat ca iti place mult design-ul lui si telefoane care au display-ul mare.
Display-ul lui Note 2 este de 5.5 inch si este de tipul Super Amoled HD, poti naviga usor pe internet, sa scrii/editezi documente, sa faci prezentari in power point, document word etc.
Memoria interna este de 16 GB si suporta un card microSD de pana la 64 GB, iar memoria ram este de 2 GB.
Camera foto este de 8.0 MP, are un blitz LED iar camera secundara este de 1.9 MP.
Cateva caracteristici ale camerei:
Zero shutter lag
Face zoom
Burst shot & Best Photo
Group Tag / Social Tag
Video Snapshot
Best Face
Low Light Shooting
Auto Focus
Senzor BSI
Procesor foarte bun Cortex A9 Quad Core de 1, 6 GHz.
Despre LG nu prea stiu ce sa-ti spun, dar eu zic ca e cu mult mai bun note 2 decat acel LG.

Uite si cateva magazine online care vand Samsung Galaxy Note 2:
http://tiny.cc/6jb2mw
http://tiny.cc/mlb2mw
( livrarea este gratuita + 2 ani garantie )

| smecheru20 explică (pentru AlexandruUrsachi):

Sincer stiam deja ce are note 2 dar practic LG il bate la performanta... are quad core krait care e cu mult peste cortex a9