| ZaharescuCostin a întrebat:

Am niște căști cu adaptor usb și mergeau pe Samsung galaxy a80. L-am root-at cu magisk. De ce nu mai merg cu adaptor? Cum le pot face să meargă? La alt telefon merge. Mersi frumos.

Răspuns Câştigător
| Algo098 a răspuns:

Corect. Am vazut totusi cazuri pe net cand dupa root, fara schimbarea romului au aparut probleme cu senzorul de proximitate, de orientare a ecranului. Ma bucur ca merge bine acum.

8 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Asta e riscul la root.
Nu stii ce bug-uri are custom rom-ul respectiv.
Mai bine pune intrebarea pe xda developers:
https://www.xda-developers.com/

Răspuns utilizator avertizat
| danbnz a răspuns (pentru ZaharescuCostin):

Aha... Ok.
Bine ca ti-ai dat seama la timp.

| antimulte a răspuns:

Daca tot e rootat, incearca alt rom, asta se pare ca are lipsuri daca nu stie sa foloseasca un asemenea adaptor. daca nu e oficial intotdeauna exista neajunsuri la un rom luat de pe net, probabil si pentru alta tara.

Răspuns utilizator avertizat
| Algo098 a răspuns:

Dupa rootare probabil au fost facute modificari in soft care nu mai permit folosirea castilor. Fie au fost modificate driverele fie setarile. Telefonul la care merge e tot a80 rootat? Poate ca o resetare la valorile din fabrica vor reface anumite setari.

Răspuns utilizator avertizat
| Algo098 a răspuns (pentru ZaharescuCostin):

Corect. Am vazut totusi cazuri pe net cand dupa root, fara schimbarea romului au aparut probleme cu senzorul de proximitate, de orientare a ecranului. Ma bucur ca merge bine acum.