| Carmen8367 a întrebat:

Am o întrebare.
Cam de o saptămână a intrat telefonul meu in Mod De Siguranta (doar l-am închis si cand s-a aprins o aparut ).
Ps.am telefon Samsung.
Am incercat sa-l repornesc dar nu merge.
Cum pot scăpa?
Şi de unde pot afla cauza de ce a apărut?

Va rog mult, ajutați-mă.
Multumesc anticipat, *scuzați-mă de categorie.

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Http://www.verizonwireless.com/support/knowledge-base-104024/

Vei pierde toate datele. Aplicatiile gratuite si cumparate legal, fotografiile si setarile sunt salvate de catre Google.

| venividivici2017 a răspuns:

Daca a intrat in mod de siguranta, probabil ca ai instalat anumite aplicatii (third apps) care dauneaza sistemului propriu, cel cu care vine telefonul.In acest caz, ii poti faca un hard reset si anume tinand apasat tastele:volum sus, power.Dar inainte este bun sa ii faci un back up, asta in caz sa nu iti pierzi datele, fisierele.Il conectezi pe laptop si iti copii tot. Dupa ce tii apasat acele taste, cand o sa vezi logo de la Samsung, eliberezi tastele Iar apoi din tastele volum, selectezi wipe data/factory reset.Dai ok si telefonul o sa stearga tot ce ai instalat, o sa revina la setarile din fabrica.Nubstiu acum ce tip de Samsung ai. Daca aveam telefonul, ti-l "reparam" eu happy

| ExXxUs a răspuns:

Modul de siguranță poate fi activat automat din următoarele motive:
O aplicație a terților împiedică pornirea dispozitivului
Carcasa atinge tastele
Tastele sunt atinse accidental atunci când dispozitivul pornește
Butoanele sunt blocate
Telefonul este conectat la un cablu USB și afișează o eroare
Dispozitivul este „rooted"
Repornirea dispozitivului fără apăsarea niciunei taste trebuie să oprească Modul de siguranță. Urmați acești pași:
Telefonul trebuie să fie deconectat și să nu fie la încărcat.
Scoateți cartela.
Așteptați 20 de secunde și apoi reintroduceți cartela.
În cazul în care folosiți o carcasă, asigurați-vă că aceasta nu apasă nicio tastă.
Apăsați fiecare tastă de câteva ori, pentru a vă asigura că acestea nu sunt blocate.
Porniți telefonul. Nu apăsați nicio tastă în timp ce pornește.
Dacă telefonul dumneavoastră pornește în Modul de siguranță, dezinstalați toate aplicațiile descărcate recent.
Reporniţi telefonul.
Notă: Dacă telefonul dumneavoastră pornește normal, problema era cauzată de o aplicație. Consultați Aplicațiile mele nu funcționează.
Ștergeți partiția cache. Consultați Modul de ștergere a partiției cache.
Și o resetare la setările din fabrică poate rezolva anumite probleme de software.
Notă: Protecția prin resetare la setările din fabrică poate fi activată. Înainte de efectuarea pașilor următori, asigurați-vă că aveți informațiile de autentificare ale contului Google principal la care sunteți conectat pe telefon sau este posibil să nu puteți utiliza telefonul.
Mergeţi la Setări şi apoi apăsaţi Creaţi o copie de rezervă şi resetaţi.
Apăsați Resetare la datele din fabrică sau Resetare telefon.
Apăsați Resetare telefon sau OK.