| DjDkill a întrebat:

Am o intrebare de multa vreme. Deci vreau sa imi iau Minecraft pe Samsung Galaxy ace dar nu stiu cum nici de unde poate cineva sa imi explice TOTI pasii va rog?

Răspuns Câştigător
| DjDkill explică (pentru bursuc001):

Bursuc daca imi zici si cum sa instalez ai funda pe loc.

| bursuc001 a răspuns (pentru DjDkill):

Dai descărcare şi instalare, ele se instalează AUTOMAT.

Mersi pentru fundiţă.

Toate cele bune.

| DjDkill explică (pentru bursuc001):

Bursuc cand i dau instalare zice " Nu este instalat"? ce fac?

| bursuc001 a răspuns (pentru DjDkill):

În general, este INDICAT să descarci aplicaţii/jocuri DIRECT pe telefon!

Dacă le descarci întâi pe laptop/Pc şi apoi le copiezi în telefon e POSIBIL ca să NU le mai recunoască şi să NU ştie cu ce să le deschidă!

Acest model de telefon ARE wi-fi - vezi specificaţiile tehnice la linkul http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ace_s5830-3724.php - deci, este PREFERABIL să foloseşti conexiunea wi-fi şi să descarci jocurile DIRECT pe telefon!

Chiar dacă NU ai internet inclus/credit pentru traficul de net, POŢI folosi conexiunea wi-fi!

POŢI să te conectezi la internet prin wi-fi, la o reţea din casă ( dacă ai internet la Pc/laptop atunci îţi iei un router wireless şi ai net prin wi-fi şi pe telefon ) sau din vecini ( depinde ce reţele găseşte ), ori de la un local cu wi-fi free.

Astfel NU vei plăti trafic de net.

Traficul de net se plăteşte doar dacă foloseşti conexiunea de date 3G/GPRS.

Poţi să foloseşti şi cablul de date usb şi să dai copy & paste la jocurile descărcate anterior pe Pc, dar nu-ţi garantez că vor merge.

Conectezi cablul USB la telefon apoi la Pc/laptop, Windows-ul ar TREBUI să instaleze automat driverele, apoi intri în "Computerul meu" şi acolo ar trebui să apară telefonul sub formă de dispozitiv extern detaşabil.

Toate cele bune.

11 răspunsuri:
| DjDkill explică:

Stefy_3241 am cautat pe magazin play minecraft pocket edition sau orice minecraft si nu gasesc astept mai multe raspunsuri. Dau Funda!

| DjDkill explică:

Am cautat pocket edition pe magazin play dar nu am gasit dau funda celui mai bun raspuns!

| DjDkill explică:

Burusc sunt la un pas sa iti dau funda dar eu am carut si cum sa il instalez.

| DjDkill explică:

Bursuc cand dau download dau de pe telefon sau de pe laptop?

| stefy_3241 a răspuns:

De pe magazin play

| DjDkill explică (pentru stefy_3241):

Nu este pe magazin play pe versiunea android 2.3.7

| Dani_Dani_2000_E6Sb a răspuns:

Il poti descarca de pe aptoide