| Loadout a întrebat:

Salut, am o intrebare legata de Telefoanele cu Android rootate. Daca imi dau la telefon Factory Reset. adica resetarile din fabrica, rootul va ramane sau se va sterge si el? iar daca fac asta pe un telefon rootat exista vreun risc sa mi-l brickuiesc sau ceva?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Daca dai factory reset, da se va sterge root-ul pentru ca atunci cand a fost root-at in sistem s-au rescris niste ''fisiere'' pentru a avea drepturi complete de administrator al telefonului. Prin factory default root-ul se pierde si da! Ai cam avea dreptate. Poti sa-i crapi de tot softul si sa nu ti-l mai recunoasca si pc-ul stiu destule cazuri. Bft

| Loadout explică (pentru Jipa95):

Salut, Multumesc pentru raspuns. Am dat pana la urma Factory Reset dar Rootul a ramas. deci nu are nici o problema. nu sa brickuit nu nimic. dar totusi multumesc pentru raspuns.

1 răspuns: