| cosminbosu a întrebat:

am o problema, acum 2 zile mi-am cumparat un Samsung galaxy young 6310 la abonament prima zi am stat toata pe inernet si am consumat toti bytes iar a doua zi am incercat sa ma conectez la o retea wireless si nu imi imi merge se incarca la infinit am asteptat 2 ore sa se conecteze si nu a mers, nici nu imi aparea imaginea cu wi-fi de deasupra ecranului, am crezut ca e din setari asa ca l-am resetat si tot nu a mers va rog ajutati-ma. Dau funda + vot!

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ai activat modulul WiFI? probabil că da. Altfel nu vedeai rețele. Ca să te conectezi la o rețea, trebuie să bagi user și parolă. Ai făcut asta?

| cosminbosu explică (pentru mihai69):

Da normal. Stiu sa ma conectez la o retea wireless dar e din vina telefonului cand dau sa ma conectez mi se incarca la nesfarsit si nu-mi apare simbolul de la wi-fi deasupra ecranului. Cred ca e din soft.