| IIIshaneIII a întrebat:

Am o problema cu tefonul.
Nu mai incarca!
Ramane la 1% mult si bine.

5 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

E posibil sa fie bateria defecta
dar, cel mai probabil e ca incarcatorul e defect, sau "consumat" (piese de proasta calitate care s-au defectat dar nu de tot), adica iti da impresia ca incarca, dar de fapt nu are destula putere sa incarce
incearca cu, un alt incarcator
sau (daca ai sau e chiar la incarcatorul ala cablu de usb)
incearca sa il bagi la un PC, vezi daca incarca acolo
daca incarca atunci e bine ca e numai incarcatorul defect, du-te si ia altul, NU strica, calculatorul incarcand telefonul de la el! ca nu merita (se duce in timp, putine calculatoare (si scumpe) au putere mare in usb-uri)

| DevilRock a răspuns:

Ori nu e bun încărcătorul ori priza e defectă.
Sau poate telefonul e de vină.

| AnaAna8 a răspuns:

Când îl bagi, uita te sa iti apară ca încarca dar sa mai mergi din când în când sa te uiți ca poate la prima faza incarca și după se oprește, așa făcea și la mine dar pana mi am dat seama ca e din cauza încărcătorului, probează alt încărcător. Dacă nu merge du-te la magazinul de unde l-ai luat sau la un service și vezi dacă nu e de la baterie. Mult succes!

| Daniel_Schraer_2001 a răspuns:

Du-te și curăță portul de încărcare. Înainte de asta, verifică cu alt încărcător și același cablu dau cu același încărcător și alt cablu. Dacă nici una din acestea nu merge, trimite-l la garanție (dacă o mai ai). Se poate sa fie o problema legata de baterie sau de portul de încărcare.

| IIIshaneIII explică (pentru Daniel_Schraer_2001):

Eu am vrut sa vad cat ce ceasul si am vazut ca avea 1% l-am pus la priza a ramas 1% i-am dat restart s-a deschis aparea 2-3 % ca incarca, apoi s-a inchis acum apare bateria pe ecran da sa porneasca apare logo-ul (uneori ) se inchide iar apare ca incarca si tot asa, am testat cu mai multe cabluri si incarcatoare bateria e incorporata ce pot sa fac in afara de service si garantie?