| k1lL2m3 a întrebat:

Salut am o problema cu telefonul meu si nu stii ce sa fac.
Deci am bagat o parola la telefon si l-am stins si am uitat de el vreo 2 zile (atentie e parola telefon nu de la cartela) si acum nu mai stiu parola si in dreapta e SOS si suna la un nr cu numele urgente dar nu stiu daca sa raspund (daca este urgente politie / etc.) daca stiti pls ajutati-ma dau funda!

4 răspunsuri:
| dulgherunicu a răspuns:

Dac vrei ajutor pune intrebarea cit mai detaliata atit despre telefon cit si ce ai facut pas cu pas eu cum pot sa te ajut daca nu stiu despre ce tel este vorba?

| Rudii a răspuns:

O intrebare thinking
Ai vreun sistem de operare mai popular (Android sau ceva de genu)?!

| k1lL2m3 explică (pentru Rudii):

Nu are andorid star 2 scuze straight face

| k1lL2m3 explică:

Deci mai explicit:
Am intrat in setari - securitate - parola telefon - am pus o parola (eu eram aproape sigur ca era 1234) cand telefonul se bloca apoi dupa ce il deblocam bagam parola 1234 si mergea. Dar apoi l-am stins si am uitat de el 2 zile si cand l-am aprins imi dadea ( Parola incorecta) si sa-l formatez nu stiu cum si nici nu cred ca marge daca nu intru pe el. Mai este o optiune SOS cand dau SOS imi apeleaza un numar (pe care nu mi-l arata si de acea nu vreau sa risc sa sun)!