| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am primit un telefon din Canada, care a fost a unchiului meu, un Samsung S20, el inainte sa-l trimita l-a resetat ca nou. Acum eu cand l-am deschis, mie imi cere codul PIN. am incercat 4 de 0, nu merge. Incerc a 2-a varianta, sa ma loghez cu gmailul, iar aici imi zice ca trebuie sa ma loghez cu gmailul ownerului. Pai ce owener daca l-am resetat ca nou, ce owener mai are telefonul, eu sunt owner acum. nu pot sa deschid efectiv telefonul, asa ceva nu am vazut. Ce e de facut? Daca nu il duc la un specialist sau ceva.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cere-i unchiului tau pin-ul ca doar el l-a pus si este imposibil ca tu sa-l afli din alta parte. Resetarea aia o fii fost facuta, dar este evident ca a uitat sa scoata PIN-ul din aparat.
Ce-i de facut?
Este f simplu: dai un telefon unchiului si-i ceri PIN-ul!

| doctorandus a răspuns:

Cere-i unchiului tău PIN-ul și parola la Gmail.

| Yuoia a răspuns:

Pinul initial nu este 1234?
Mai bine du-l la un service.