| sexosul69420 a întrebat:

Salut, am scapat telefonul si am observat ca a aparut o pata mov pe ecran.Intr-o ora s-a extins aproape pe jumatate din ecran, si am probleme si cu touchscreen-ul.Am un Samsung Galaxy J5 2017

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Din păcate, e o problemă gravă, încercați la un service de telefoane mobile dacă se mai poate repara, dacă nu, alt telefon.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, ti s-a spart ecranul si probabil placa de baza.
Du-l la reparat sa vezi daca se mai poate repara.

| CM7YRE a răspuns:

Cel mai probabil usor usor ti se duce. Soltuia ar fi touch + display. In functie de locul de unde il iei, nou sau sh, pretul porneste de la cel putin 100-200 ron (aliexpress) pana la 350-400 ron la noi http://www.magazingsm.ro/......egru-38532 Acum, ca e mai "chinezarie" sau nu, tu te decizi ce buget ai, si unde doresti sa il repari.

| PappZsoltAndras a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat. S-a spart displayul si nu sticla de pe ecran de aceea poate nu iti este crapata sticla. Il poti duce la un Service GSM si ti-l fac ei, eu cand mi-am dus telefonul sa il faca era la oferta, deci daca imi faceam displayul primeam telefonul cu folie de sticla pus pe el gratis.