| Joncy93 a întrebat:

Salut, am scaptat telefonul si m-am ales cu o crapatura pe diagonala iar acum 1 parte din stanga jos raspunde la comenzi.
Credeti ca este posibil sa scap doar cu schimbarea tucscreenului? Mentionez ca display-ul pare ok.
Ps:Este vorba despre un HTC desire 510 dau funda!

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Posibil? Da. Cert? Cel mai probabil nu. In functie de unde iti procuri ecranul/touch-ul, si unde il repari, e posibil sa te duca 100 ron, mai mult sau mai putin.

| funnnyman32 a răspuns:

Salut! daca l-ai scapat si are display-ul spart sau crapat, e clar ca trebuie sa scoti niste banuti din buzunar, altceva nu poate sa aiba, depinde si daca l-ai scapat pe spate sau pe fata, in general astea de la HTC sunt de calitate mai slaba si unele la multi bani le rupi in doua daca le indoi, gen cum sunt chinezariile alea mai ieftine happy