| ZambetulNebuniei a întrebat:

Am si eu o intrebare, iar in marea mea prostie nu am fost capabil sa gasesc un raspuns pe google. (posibil sa fiu eu prea atehnic si sa nu stiu cauta)
Cat ar costa inlocuirea unui jack pentru casti la un telefon LG? (nu este al meu, deci nu am idee de model, dar pot afla)

Răspuns Câştigător
| octav005 a răspuns:

Cred ca vreo 50 roni

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mufa jack mama: 3, 50 lei
Manopera schimbare: 70 lei

| K0sti a răspuns:

Mufele jack sunt propietare fiecarui model de telefon, cum e si la laptopuri, asa ca pune-ti intrebarea daca gasesti o astfel de mufa...

| GdX a răspuns:

Depinde unde il duci. La service este mai scump decat la vreun student din Regie.

| octav005 a răspuns:

Inlocuirea unui jack de la casti? s-au din jack de la placa de baza de la telefon LG?

| ZambetulNebuniei explică (pentru octav005):

Jack din placa de baza de la telefon.

| octav005 a răspuns (pentru ZambetulNebuniei):

Atunci e mai complicat. trebuie dus la un service. fiecare mufa e diferita la fiecare telefon. si daca ai avea un alt telefon de accelasi fel tot nu ai putea sa schimbi singur mufa. acea placa de baza poate sa aiba dublu strat s-au triplu strat. si nu se poate lipi cu un pistol de lipit obisnuit, poate sa arda si alte circuite. Sunt scule speciale pentru asa ceva in service specializat.

| octav005 a răspuns (pentru ZambetulNebuniei):

Cred ca vreo 50 roni

| ALGator a răspuns:

De exemplu
https://www.olx.ro/......1bVmn.html

Se poate lipi cu pistolul de lipit. Sau merge la un reparator de telefoanemobile.