| CatalinYTB a întrebat:

Salut, am si eu o mica problema.
Am un Huawei mate 20 lite de cam 6 luni si de 2 luni mi se imprima pe fundal tot ce fac.
Adica cand stau pe Youtube mi se imprima scenele de la un live. Cand ma joc un joc mi se imprima armele si ghiozdanul de la pubg etc. Daca imi puteti spune ce este acest lucru si cum pot sa rezolv. Va rog sa raspundeti.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dupa repornire tot asa face? Daca da, mergi cu el la un service de telefoane.

| CatalinYTB explică (pentru darrio2007):

Da degeaba dau repornire tot imi ramane imprimat... Imi ramane imprimat pana si semnul de la Huawei atunci cand imi pornește telefonul? Trebuie sa imi schimb display-ul?

| darrio2007 a răspuns (pentru CatalinYTB):

Trebuie resoftat.

| 120bulevard a răspuns:

Yup, este un burn-in, e ceva destul de comun la panelurile IPS, tot ce poti face este sa dai luminozitatea mai mica sau sa nu-ti mai tii telefonul in soare

| CatalinYTB explică (pentru 120bulevard):

Am aflat asta dar imi ramane
imprimat mereu acum si chiar daca stau 5 min pe yt mi se imprima pe telefon si este foarte enervant daca stii cum sa rezolv m-ar ajuta mult