| albuliviulucian a întrebat:

Am si eu o problema. Am un dispozitiv mobil Evolio S5 cu o baterie li-ion de 2000 mAh. Din cate am inteles, aceste baterii li-ion nu trebuie lasate la incarcat 12 ore. Eu am reformatat bateria telefonului si acum se duce repede. Ce pot face in afara sa cumpar alta baterie? Dau Funda! happy

Răspuns Câştigător
| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Se reformateaza bateria de 3 ori a cate max 12 ore

| albuliviulucian explică (pentru Beres_Andrei_1982):

Esti sigur ca merge? Si trebuie sa il las 12 ore?

| Beres_Andrei_1982 a răspuns (pentru albuliviulucian):

Îl lași 12 ore după descarci pana se închide și asa de 3 ori

3 răspunsuri:
| Mihai1810 a răspuns:

Bateriile noi nu mai trebuie formatate, trebuie facute 3-5 cicluri de incarcare descarcare completa (0%-100) si dupa intra in regimul normal de functionare.