| BogdanFWF a întrebat:

Salut,am si eu o problema la telefonul meu Android de 2 luni astept ca sa primesc actualizare la Android 9.0.0 am A6 2018

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Eu ieri am primit actualizare cu Android 9PKQ1.180... pe un Xiaomi Redmi Note 5.

| BogdanFWF explică (pentru anonimg):

Eu am A6 2018 si nu am primit nimic =(

| Ssssmokin a răspuns:

Depinde de fiecare companie in parte. Cauta pe internet si vezi ce zice lumea. Poate nici nu o sa primesti update la Android Pie.
Eu spre exemplu am primit alaltaieri update la Android 9 (Xiaomi Redmi Note 5), am citit dinainte pe internet ca update-ul o sa vina pe la mijlocul sau sfarsitul anului.
"Now, Galaxy A6 (2018) users can rejoice too since the One UI beta programme is now live and Galaxy A6 (2018) users can register for the beta update on their devices. Currently, the Pie beta programme is only available in South Korea as per SamMobile." - theandroidsoul.com
Daca este in beta, inseamna ca o sa vina mai repede sau mai tarziu. Trebuie doar sa astepti. Mai intereseaza-te pe internet, poate o sa gasesti o data mai exacta.

| BogdanFWF explică (pentru Ssssmokin):

Stiu dar alte persoane au primit

| Ssssmokin a răspuns (pentru BogdanFWF):

Esti sigur ca nu este versiunea beta? Daca este versiunea beta, atunci trebuie sa te inscrii intr-un program special pentru a putea primi update-ul.