| Andreiii19 a întrebat:

Salut, am un Allview A4 YOU la care mi s-a blocat touch-ul.
Cred ca este de la un virus cv. Imi puteti spune cum sa il resetez fara sa folosesc touch-ul?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tine apasat 30 sec butonul power ( pornire/oprire ). Telefonul isi va da restart singur. Nu la setarile din fabrica ma refer.

| XperioN a răspuns:

Cred c-ar fi o metoda, cand este stins tine apasat pe butonul de volum - si in acelasi timp pe cel de "aprindere".
Daca nu merge incearca cu butonul de volum + si tot cu butonul de power.Acolo ai Format Data, sau asa ceva dar te sfatuiesc sa scoti cartela si cardul pentru ca se va sterge tot. Sper ca ti-am fost de ajutor big grin

| Andreiii19 explică (pentru XperioN):

Am incercat asta dar cand vreau sa selectez optiunea de reset nu se selecteaza straight face

| XperioN a răspuns (pentru Andreiii19):

Ai incercat din butoanele de volum, nu? Adica nu merge pe touch direct in bios straight face

| Andreiii19 explică (pentru XperioN):

Da de pe butoanele de volum

| Andreiii19 explică (pentru Andreiii19):

Cand intru sa dau reset spune asa: Volume up/down to mova hi enter button to select.
Adica cel de pornire, nu? ( dar nu merge cand il apas. )

| Aleeexyy a răspuns:

Sall dacă nu merge să îl restartezi de la butonul de pornire, încearcă să apeși cu o agrafă pe gaura din partea stângă a telefonului este jos cu mult sub butonul de volum. Daca nu merge i-ați alt telefon.