| SilviuCore a întrebat:

Salut, am un Blackview A60 pe care l-am resetat din fabrica dupa reset apare introducerea, m-am conectat la wifi si ramane blocat la "se cauta actualizari" l-am lasat cateva zile crezand ca trece de acest pas dar nimic.
Dau funda celui care ma ajuta sa rezolv aceasta problema

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Îi mai dai încă o resetare. De fapt un hard reset, care se face din butoane cu telefonul oprit.
Și nu trebuie să aștepți zile pentru actualizare; dacă în maximum 1 minut nu începe actualizarea, înseamnă că s-a blocat.
Dă-i un hard reset; dacă se blochează iarăși, contactează serviciul blackview din țară (îl afli de la vânzător).
Poate te ajută videoclipul acesta cum sa dai hard reset: https://m.youtube.com/watch?v=wnx7C7bRFHk
Bateria trebuie să fie încărcată măcar 70%, telefonul închis complet, și la urmă apeși în același timp butonul de on/off și butonul de volum up. Apoi continui pașii din videoclip.

| SilviuCore explică (pentru anonimg):

Multumesc o sa incerc

| SilviuCore explică (pentru anonimg):

Salut din nou am încercat exact ca in videoclip dar nici o schimbare

| SilviuCore explică (pentru anonimg):

Si mai este o chestie se opreste încontinuu gmailul si files go

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Dar i-ai dat hard reset? Daca intr-adevar i-ai dat hard reset si nu merge, atunci aparatul trebuie dus in service.
Daca mai este in garantie, contactezi vanzatorul.
Daca nu mai este in garantie, contactezi: http://www.blackview.ro/ unde vei gasi un numar de telefon (in josul paginii, dar si un email. La telefon/email iti vor raspunde doar in zilele lucratoare (de regula de luni si pana vineri intre 8:00-16:00.

Eu zic sa mai incerci un hard reset pana maine(luni). Dar lasa telefonul la incarcat; telefonul se incarca si pornit si oprit. Apoi t asiguri ca este stins, si tii mult apasat pe butoanele de on/off si volum up. Aceste doua butoane le ti apasat pana cand apare pe ecran ceva (chiar si 10 secunde sau mai mult). La urma continui operatiunea ca in videoclip.

| fana1vulpitza2000 a răspuns:

Ia ti Samsung mai bine