| BoghY30888 a întrebat:

Salut, am un Galaxy S2 cu android 4.0.3, am observat pe sammobile.com ca a aparut update pentru. el 4.1.2 si in Romania, doar pe Orange si Vodafone. Telefonul este luat la liber de pe emag.ro. Am cartela Frog de la Cosmote. Intrebarea este, de ce nu merge sa fac update la 4.1.2 prin Kies sau OTA, doar telefonul este luat la liber, trebuie neaparat sa apara update si la Cosmote? Am incercat sa bag o cartela de Vodafone si de Orange si tot nu merge, trebuie sa am net pe acele cartele sau ce? Nu inteleg, va rog sa imi explicati daca stiti

2 răspunsuri:
| Zebastian a răspuns:

Conecteaza-l la un wirelles si mergi in setari la "despre telefon" si sus de tot ai actualizare soft apasa pe el si urmeaza instructiunile, daca exista un soft mai noi il va gasi. Updateurile sunt in functie de tara nu de operatorul de telefonie mobila...

| BoghY30888 explică (pentru Zebastian):

Aici ai vorbit degeaba am specificat ca am incercat sa fac update prin OTA! Stii ce este OTA? NU MERGE! Iar 4.1.2 a aparut in Romania la Orange si Vodafone poti cauta pe www.sammobile.com si o sa vezi ca acolo sunt speficicati si operatorii!